0903 844 143 | jpkomplet@jpkomplet.sk
homelink
Doprava a montáž tovaru po celej SR
Široký sortiment tovaru skladom na predajni
Stavby na kľúč, Prestavby rodinných domov

Masonite

Masonite_logo.PNG

Počiatky výroby drevených výrobkov siahajú až do začiatkov 20. storočia. Od roku 1957 vznikol v Jihlave podnik Jihlavské drevárske závody, kam se sústredila podstatná časť výroby dverí pre bytovú výstavbu v bývalom Československu.

Do ďalšieho vývoja celých drevárskych závodov významne zasiahla v roku 1994 privatizácia podniku, ktorá zmenila firmu na akciovú spoločnosť Jihlavské drevárske závody a z nej následne v roku 1997 boli vytvorené spoločnosti Kronospan, Kronodoor a Kronomech.

Kronodoor, teraz MASONITE CZ je viac než plnohodnotným nasledovníkom vo výrobe, určenej širokej klientele z celého sveta. Behom posledných rokov došlo k podstatnému zvýšeniu kvality a rozšíreniu tradičného a uceleného sortimentu dverí, ktorý naberá rok od roku väčšiu popularitu.

Spoločnosť MASONITE CZ patrí momentálne k nevýznamnejším výrobcom dverí a zárubní v Českej republike. Je to spoločnosť, ktorá predáva svoje výrobky do rôznych sektorov na trhu, od dodávok pre veľkoobchodné reťazce až po siete predajní so stavebným materiálom.

Sídlo spoločnosti Masonite je v Tampe na Floride v USA. Masonite má 82 pobočiek v 18 územiach sveta a zamestnáva cez 14 200 zamestnancov. Spoločnosť predáva svoje produkty vo viac než 50 území sveta.

Stredná Európa bola vybraná spoločnosťou Masonite ako najdôležitejšie strategické miesto pre vývoj v budúcich rokoch. MASONITE CZ získal prioritu v rámci celej medzinárodnej svetovej korporácie. V roku 2005 Masonite začala s plánovaním a projektovaním novej výrobnej haly, ktorej hlavným cieľom bolo vytvorenie moderného a perspektívneho výrobného miesta pre výrobky spoločnosti. Za pomoci modernej technológie a investičných nákladoch do výrobných liniek plánuje Masonite v najbližších rokoch zvýšenie ročnej výrobnej kapacity.